20.10.2018

Poslední aktualizace11:09:45 PM GMT

Zoryana

význam jména ZoryanaŽenské jméno Zoryana používá v České republice 96 žen což toto jméno řadí na 776. pořadí v oblíbenosti mezi ženskými jmény a 1384. pořadí v oblíbenosti celkově.

Domácí podoby jména: Zatím nezjištěno.
Původ jména: neznámý.
Oblíbenost jména Zoryana: občas užívané.

Význam jména Zoryana: nezjištěn.

Zoryana má svátek: nezjištěno.

Charakteristika jména Zoryana

neuvedena.

Pokud máte další informace o jménu Zoryana můžete se o ně podělit v komentářích, rádi je uveřejníme.

Komentáře  

 
#1 Honza 2017-12-14 12:04
Jméno Zoryana má moje manželka :) je to ukrajinské jméno, které znamená "hvězda". Předpokládám, že všech údajných 96 Zoryan v ČR jsou původem Ukrajinky, nebo alespoň jeden z rodičů je z Ukrajiny, jinak by to nikoho asi nenapadlo. Z toho co vím, tak ani na Ukrajině není jméno příliš časté (znám jen 3) - přitom je ale velmi znělé a hezké, obzvláště s ukrajinským akcentem. Vyslovení jména (psáno Зоряна) je pro Čechy těžké až nemožné. Obsahuje po sobě písmeno "R" a dvojhlásku "ja", což se čte s tzv. měkkým "R". Správně vysloveno to zní velmi něžně a měkce, což je pro středoevropany velmi těžké, jelikož měkké "R" nemáme (těžší, než naše "Ř").
Domácí formy: Zirka, Ziroňka, Ziročka, Zoryanočka. V žádném případě Zorka, Zora - na to jsou Zoryany v[censored] alergické.
Bohužel se nemůžu dopátrat, kdy Zoryana slaví svátek. Ukrajinci jmeniny neslaví a v našem kalendáři je jen Zora, což z výše uvedených důvodů nelze použít :)
 

Podpořte nás

Víte něco o nějakém jméně? Jednoduše přidejte komentář na naše webové stránky pod jméno, ke kterému se informace vztahuje, rádi uvedeme doplňující údaje ke všem jménům.

Nejzobrazovanější jména

Význam jmen

Chcete vědět co jaké jméno znamená, kolikrát se užívá v České republice nebo kdy má svátek? Pak jste na správném místě.

Averz: Ženská jména Zoryana